30.05.2023 odbył się gminny konkurs matematyczny w Szkole Podstawowej im. Edwarda Tomińskiego w Buczu, w którym wzięli udział utalentowani uczniowie z gminy Przemęt. Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, a sala konkursowa tętniła entuzjazmem i skupieniem. Konkurs miał na celu rozwijanie pasji do matematyki oraz promowanie zdolności analitycznych i logicznego myślenia wśród uczniów. Konkurs składał się z dwóch kategorii wiekowych, a uczestnicy rywalizowali o cenne nagrody i prestiżowe miejsca na podium.

W kategorii klas 4-6 pierwsze miejsce zajął utalentowany Wiktor Rabiega ze Szkoły Podstawowej im. Edwarda Tomińskiego w Buczu, który zaprezentował imponujące umiejętności matematyczne. Jego zaangażowanie, pracowitość i determinacja przyniosły mu zasłużone zwycięstwo. Na drugim miejscu uplasował się Bartosz Mania ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Przemęcie, który wykazał się niezwykłą precyzją i umiejętnością rozwiązywania skomplikowanych zadań. Trzecie miejsce przypadło Zofii Gorzelniak ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mochach, której pomysłowość i spostrzegawczość zasługują na szczególne wyróżnienie.

W kategorii klas 7-8 pierwsze miejsce zdobył niezwykle zdolny Mateusz Rola z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Radomierzu. Jego dogłębna wiedza matematyczna, szybkość myślenia i elastyczność umysłu pozwoliły mu wyprzedzić konkurencję. Na drugim miejscu znalazł się Igor Gruszkiewicz ze Szkoły Podstawowej im. Edwarda Tomińskiego w Buczu, który wykazał się doskonałym rozumieniem abstrakcyjnych zagadnień matematycznych. Trzecie miejsce zajęła Jolanta Stachowiak z Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole Samorządowe z Oddziałami Integracyjnymi w Kaszczorze, której precyzja i logiczne myślenie zasługują na duże uznanie.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwał zespół nauczycieli matematyki, który przygotował trudne, ale ciekawe zadania wymagające spostrzegawczości, precyzji i logicznego myślenia. Uczestnicy mieli okazję rozwiązać różnorodne problemy matematyczne, które wymagały od nich pomysłowości i umiejętności analizowania danych.

Wyjątkowość tego konkursu wynikała również z honorowego patronatu objętego przez wójta gminy Przemęt. To dowód na to, że lokalne władze są świadome znaczenia nauki matematyki i inicjatyw mających na celu rozwijanie potencjału uczniów. Pan Wójt Janusz Frąckowiak wraz z Dyrektorem szkoły w Buczu Bartłomiejem Górnym, wręczał nagrody i dyplomy zwycięzcom, podkreślając ich osiągnięcia i doceniając ich wysiłek w rozwijaniu umiejętności matematycznych.

Gminny konkurs matematyczny, który odbył się w Buczu z pewnością pozostanie w pamięci uczestników jako wyjątkowe wydarzenie, które zjednoczyło młodych matematyków z różnych szkół. To także doskonała okazja do promowania nauki matematyki i ukazania jej jako fascynującej dziedziny, która otwiera drzwi do wielu kreatywnych i wymagających ścieżek kariery.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, zwycięzcom i organizatorom  tego wyjątkowego konkursu matematycznego. Życzymy dalszych sukcesów w nauce matematyki i rozwijaniu swojego talentu!

Ogromne podziękowania składamy  paniom Karolinie Lisiewicz i Sylwii Bajon za organizację i przeprowadzenie dopiętego w najdrobniejszych szczegółach konkursu.