Czwartek 19 maj 2022 to dzień, w którym dzielni zawodnicy z klas 1 -3 wkroczyli w swą sportową dorosłość, bowiem jak zauważył Pan Wójt, Janusz Frąckowiak, po raz 18 -ty odbył się Turniej Sportowy dla klas młodszych pod nazwą Biały Miś. Oglądając zmagania uczestników, można jednak stwierdzić, że to nie był Miś tylko co najmniej Niedźwiedź Polarny.
Turniej rozpoczął się od uroczystej prezentacji poszczególnych drużyn, które przy dźwiękach żwawej muzyki jak na prawdziwej olimpiadzie przemaszerowały przez całą halę sportową. Następnie dyrektor Zespołu Szkół w Mochach, pani Małgorzata Zielińska, dokonała oficjalnego otwarcia zawodów. W swoim przemówieniu serdecznie powitała przybyłych na turniej zawodników, gości oraz kibiców.
Od samego początku sportowych zmagań zawodnikom towarzyszyły ogromne emocje i donośny doping kibiców. Wszystkie drużyny uczciwie ze sobą rywalizowały i spisały się bardzo dobrze. Cóż to były za emocje i niespodziewane zwroty akcji. Nagle komuś wymknęła się piłka, upadła pałeczka. Nawet był taki moment, że zawodnik zgubił but. To były dla tych młodych zawodników dramatyczne chwile. Ale taki jest sport. Uczy pokory i szacunku dla rywala. Jednak cały na twarzach wszystkich był uśmiech, a w sercach radość z fantastycznej zabawy.
Na zakończenie zawodów Pan Wójt Janusz Frąckowiak w imieniu całej komisji serdecznie pogratulował zawodnikom wspaniałej sportowej rywalizacji i niezwykłego ducha walki. Podziękował również organizatorom zawodów za wzorowe przeprowadzenie imprezy. Wszystkie ekipy za swój trud i sportową postawę otrzymały sprzęt sportowy oraz pamiątkowe dyplomy, natomiast trzy najlepsze drużyny zostały dodatkowo nagrodzone medalami i pięknymi pucharami.