Ostatnie dwa dni listopada najstarsi uczniowie naszej szkoły spędzili w Warszawie. Dzięki udziałowi w programie „Poznaj Polskę” mieliśmy okazję zwiedzić kilka historycznych i edukacyjnych miejsc na mapie naszej stolicy.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w Łazienkach Królewskich, które mimo niepogody zrobiły na uczniach duże wrażenie. Następnie odwiedziliśmy Cmentarz Powązkowski, gdzie m.in. poznaliśmy historię Zośki, Aleksa i Rudego znanych z powieści Kamienie na Szaniec oraz wybraliśmy się do Muzeum Historii Żydów Polskich, które z pewnością zapadnie w naszej pamięci. Po zmroku natomiast mieliśmy okazję podziwiać Królewski Ogród Światła w Wilanowie, gdzie mogliśmy przenieść się do magicznej krainy rozbłyskujących lampek i  pięknie zharmonizowanych z nimi dźwięków muzyki.

Drugi dzień upłynął nam pod znakiem zwiedzania historycznego centrum stolicy. Wraz z panią przewodnik, wybraliśmy się na Krakowskie Przedmieście, następnie przeszliśmy pod Pałac Prezydencki oraz na grób Nieznanego Żołnierza. Wizytę w Warszawie zakończyliśmy w Centrum Nauki Kopernik dokąd dojechaliśmy stołecznym metrem.

Z wycieczki wróciliśmy zmęczeni ale pełni pozytywnych wrażeń i emocji, z pięknymi wspomnieniami i garścią wiedzy i ciekawostek historycznych. Wniosek nasuwa się jeden: nawet w listopadowy ziąb, Warszawa da się lubić!

Zapraszamy na foto relację do naszej galerii.