Od wielu już lat 25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia.
Skąd wzięło się to święto?

Otóż, sprawcą całego „zamieszania” był prezydent Stanów Zjednoczonych  – Teodor Roosevelt. W 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi
na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie. Świadkiem całej tej historii był dziennikarz jednej z amerykańskich gazet. Postanowił on, że należy o tym napisać. Tak też się stało. Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA.

Dziś pluszowy miś to ulubiona  zabawka dzieci na całym świecie. Często to ich największy przyjaciel.

Miś to też bohater wielu różnych bajek. Kto z nas nie zna Misia Uszatka, Kubusia Puchatka, Misia Paddingtona czy Coralgola. Wszystkie one budzą naszą sympatię. Choć różnią się wyglądem, to symbolizują dobro, miłość, opiekuńczość, czyli to, czego pragnie każdy człowiek.

Żeby się przekonać o tym, że miś to nieodłączny przyjaciel nie tylko dzieci, ale i dorosłych zapraszamy do galerii, gdzie można obejrzeć mnóstwo zdjęć naszych uczniów z misiami, ale też nauczycieli.

Jednocześnie serdecznie dziękujemy Wam, Kochani Uczniowie, że chcieliście pokazać innym swoje misie i Wam, Drodzy Nauczyciele, że zaangażowaliście się w naszą akcję.

Z okazji Dnia Pluszowego Misia życzymy wszystkim dużo radości, miłości, przytulania i ciepła. Zapraszamy jednocześnie do udziału w kolejnych akcjach organizowanych przez bibliotekę. Informacje będą pojawiać się na komunikatorze Teams. Zapraszamy do galerii foto.

Hanna Andrynowska, Ewa Przydróżna